Mobile menu

Історія школи (3)

Оновлення Музею бойової слави.

П'ятниця, 14 вересня 2018 00:00 Written by

Інформація про оновлення Музею бойової слави.

 

У середній школі № 104 Музей бойової слави був створений 1987 року. Оскільки метою діяльності музеїв історичного профілю мають бути сприяння вихованню у дітей патріотизму, формування національної самосвідомості та високих моральних якостей громадянина України, важливо  у музейній роботі враховувати сучасні події в житті українського народу: громадянський подвиг учасників Революції гідності, вшанування пам’яті героїв Небесної сотні, патріотизм українських воїнів у боротьбі за незалежність та територіальну цілісність України від зазіхань агресора.

Тому влітку 2015 року почалася робота зі створення нового музейного розділу, присвяченого подіям Майдану та антитерористичної операції. Спочатку з’явилася «Арка Миру» - робота випускниць 2016 року, які  під час літніх канікул взялися за оформлення нового музейного розділу. У своїй роботі дівчата втілили мрію про ясне блакитне мирне небо над родючими просторами української землі.

 

На маковому полі  «Герої не вмирають» зібрані історії подвигів Небесної сотні та українських військовослужбовців, переважно вихідців з Київщини, які є прикладами виняткової мужності й самовідданості у боротьбі за Українську Державу. По центру розміщені портрети героїв, які у школі були знайомі багатьом: полковника Бойка Юрія Миколайовича (чоловіка учителя та батька випускниці нашої школи, який загинув 10 серпня 2014 року поблизу Донецька), Блозви Костянтина Васильовича (випускника нашої школи, що загинув 18 липня 2014 року на околиці Артемівська). Також у експозиції розміщені прапори, передані школі із передової за співпрацю з волонтерами, подяки, зразок маскувальної сітки. Урочисте відкриття цього розділу, що отримав назву «Знов чорні хмари заступили небо», відбулося 20 листопада 2015 року під час відзначення Дня Гідності та Свободи, але він постійно оновлюється.

 

 

 

Було приведено у відповідність до трактувань української та світової історичної науки терміни, вживані в музейній експозиції про період Другої світової війни. Та у зв’язку з цим змінено назви кількох музейних розділів, а також готується документи про перереєстрацію назви музею.

Станом на 03.09.2018 року музейна кімната, присвячена подіям Другої  світової війни, тимчасово не функціонує у зв’язку з реекспозицією.

 

Третій випуск.

Неділя, 13 листопада 2016 00:00 Written by

Історія школи

Школа I-III ступенів  № 104 імені О. Ольжича

Оболонського району

м. Києва